Deniz Bisikleti Nasıl Kullanılır?

Eşsiz doğa manzarası ile keyifli bir sürüş imkanı sunan deniz bisikletinin kullanımı için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bu şartlar kullanıcılardan gelen sorularla net bir şekilde şekillenir. Gelen sorular ve cevapları şu şekilde sıralanabilir:

Deniz bisikleti kullanmak için herhangi bir deneyim sahibi olmam gerekiyor mu?

Deniz bisikleti sürüş alanında bulunan deneyimli personel sürüş başlamadan önce sizlere kapsamlı olarak deniz bisikleti ve güvenli sürüş sağlanması için gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapar. Gerekli durumlarda sürüş esnasında size katılarak size yardımcı olur.

Deniz bisikleti deneyimini yaşamak için yüzme bilmek gerekir mi?

Deniz bisikleti sürüş deneyimi için yüzme bilmek şart olmamakla birlikte bilmeniz avantajlı olmanızı sağlar. Yüzme bilseniz de bilmeseniz de sürüş deneyimi için can yeleği giymeniz sağlanır.

Deniz bisikleti kullanımı zor mudur?

Deniz bisikleti sürmek ile normal bisiklet sürmek neredeyse aynıdır ve sürüş çok hızlı olmadığı için herhangi bir ağrı veya yorulma hissine neden olmaz. Sürüş parkuru boyunca bulunan duraklarda bekleyerek dinlenebilir aynı zamanda da manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Çocuklar deniz bisikleti sürüşüne katılabilir mi? Yaş sınırı var mıdır?

Deniz bisikleti sürebilmek için 120cm’den daha uzun olmak gereklidir. Bu nedenle 10 yaşından küçükler için sürüş uygun değildir. Güvenlik için 10 yaş sınırına dikkat edilmesi gerekir.

Deniz bisikleti ne kadar hızlı gidebiliyor?

Deniz bisikleti ile saatte 15 km hıza ulaşılabilir. Bu sayede keyifli zaman geçirirken egzersiz de yapmış olursunuz.

Deniz bisikleti ne kadar dengeli ve dayanıklı?

Muazzam bir dengeye sahip olan deniz bisikleti modelleri ile suya düşmeniz neredeyse imkansızdır. Üretiminde kullanılan hammadde sayesinde de oldukça dayanıklı bir yapı sunarak uzun süreli kullanım imkanı sağlar.

Deniz bisikleti sürüşü için neler gerekir?

Deniz bisikleti sürüş keyfi için temel ihtiyaçlardan başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız. Tercihinize göre, şapka, gözlük, su gibi ihtiyaçları yanınıza alabilirsiniz. Can yeleği yetkili personel tarafından temin edilir.

Deniz bisikleti sürerken ayakkabı giyilir mi?

Deniz bisikletine binerken ve inerken ayağınız ıslanır. Bu nedenle ayakkabı yerine sandalet gibi ayakkabılar veya çıplak ayakla binilebilir.

Temel bilgiler sorular sayesinde kullanıcılara verilir. Deniz bisikletinin kullanımı pedal sistemi ile gerçekleştirilir ve oldukça basittir.